• BohaterON – włącz historię!

• We wrześniu 2023 roku uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „BohaterON – włącz historię!”. To przedsięwzięcie związane z tematyką historyczną, którego celem jest promocja najnowszej historii Polski, ale przede wszystkim upamiętnienie i uhonorowanie uczestników powstania warszawskiego. Nasi uczniowie poznali genezę i przebieg powstania warszawskiego, obejrzeli filmy dokumentalne związane w tym wydarzeniem. Klasy IV-VI poznały opowiadanie „Iskra nadziei”, ukazujące powstanie z perspektywy małego dziecka. Chętni uczniowie wykonali prace plastyczne, słuchali pieśni powstańczych. Klasy VII i VIII zapoznały się z reportażem „Uparte serce tego miasta”, które w przejmujący sposób ukazało tragiczny los powstańców, ich walkę o stolicę, ale także o własne przetrwanie. Uczennice klasy VII: Gabriela Romanowska i Cyryla Jankowska dokonały wpisu na portalu „Dumni z powstańców”, w którym wyraziły uznanie i wdzięczność naszym bohaterom. Projekt był dla nas cenną lekcją historii, która jest przecież „skarbnicą zbiorowej pamięci”. To właśnie pamięć jesteśmy winni tym, którzy walczyli za naszą ojczyznę.

Agnieszka Łaskowska

• Wycieczka do GBP w Bakałarzewie

•

27 września klasa 1a i 1b uczestniczyły w wycieczce przyrodniczej do GBP w Bakałarzewie. Celem wycieczki było szukanie oznak jesieni , niezwykle kolorowej pory roku oraz zebrania jej darów w postaci liści i kasztanów.  Po dotarciu na miejsce uczniowie mieli za zadanie wykonanie zwierzątka z materiału przyrodniczego. Słoneczna pogoda wprawiła wszystkich w doskonały nastrój. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu. Na zakończenie było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek i ziemniaków.  Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą oraz wzbogacenia wiedzy przyrodniczej. Za ciepłe przyjęcie serdecznie dziękujemy.

Wiesława Kowalczuk – Kochanowska

Milena Milewska

• ŚLUBOWANIE uczniów klas pierwszych

• W dniu 11.10.2023r. odbyło się uroczyste ŚLUBOWANIE uczniów klas pierwszych. Uczniowie  przygotowali na dzień ślubowania część artystyczną, aby zaprezentować swoje umiejętności i zdolności przed licznie zgromadzoną publicznością.  Następnie w podniosłej atmosferze, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom. Po skończonej uroczystości uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek.

Milena Milewska      Wiesława Kowalczuk

• Wycieczka przyrodnicza klas trzecich

• 28 września 2023r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce przyrodniczej, podczas której poznawali budowę oraz zróżnicowanie ekosystemów leśnych. Uczniowie porównywali warunki panujące w lesie i poza lasem, dokonywali pomiarów temperatury, odczytywali wskazania hydrometru, mierzyli siłę wiatru. Trzecioklasiści dokonywali obserwacji i zapisywali wnioski dotyczące roślinności i zwierząt w poszczególnych warstwach lasu. Po wykonaniu zadań udaliśmy się nad jezioro Siekierowo i tam piekliśmy kiełbaski przy ognisku. Po krótkim odpoczynku i posiłku ruszyliśmy w drogę powrotną, podczas której uczniowie uczyli się posługiwania kompasem. Była to, jak dotąd, nasza najdłuższa, piesza wycieczka.

Magdalena Czapla

Anna Ślimkowska