• II Projektowana Okazja Edukacyjna „Spotkanie z MUZYKĄ”

• II Projektowana Okazja Edukacyjna, której tematem przewodnim było „Spotkanie z MUZYKĄ” odbyła się w naszej szkole w dniach 19-21.01.2022 r.

Spotkanie zaczęło się „zaczarowaniem”, które nazwaliśmy „Bitwą na głosy”. Na scenie wystąpili nauczyciele, odgrywający role gwiazd estrady, kłócących się o to, który z gatunków muzycznych jest „najlepszy”.

Wszystkich pogodziła ostatecznie Pani Muzyka swoim magicznym tańcem, czarem i spokojem. Motywem przewodnim występu stała się piosenka z musicalu „Upiór w operze”.

Następnie uczniowie otrzymali zadanie główne. Tym razem należało ułożyć piosenkę pod tytułem „Szkoła marzeń”. Nasze dzieci i młodzież szkolna przez kolejne trzy dni pogłębiali wiedzę, biorąc udział w warsztatach tematycznych. Uczyli się tańczyć, „malowali muzykę”, szyli kreacje dopasowane do stylów muzycznych, budowali instrumenty ze wszystkiego, co znaleźli pod ręką. Podczas warsztatów wszędzie rozbrzmiewała muzyka. Aktywne przerwy można było spędzić na dyskotece, w sali z muzyką relaksacyjną lub filmową.

Trzeci dzień to głównie podsumowanie. Uczniowie zaprezentowali ułożone przez siebie piosenki i podziękowali Pani Muzyce za spotkanie. POE zakończyliśmy wspólną zabawą na sali gimnastycznej.

Warto podkreślić, że wszystkie przygotowania do zrealizowania „Spotkania z MUZYKĄ” odbyły się w zupełnej tajemnicy przed uczniami. Nie było to zadanie łatwe, lecz nasi nauczycieli świetnie z nim sobie poradzili.

Gratulujemy wspaniałym nauczycielom za odwagę i niesamowity talent oraz uczniom, że mieli szansę na ciekawą odmianę i zdobywanie wiedzy w niestandardowy sposób.

Koordynatorki II POE:

Anna Ślimkowska i Grażyna Ułanowicz

Autorka filmu:

Paulina Naruszewicz

Link do filmu:

• Festiwal Piosenki Przedszkolaków pt. „Mama, tata i ja"

• 12 maja 2022 r. w Świetlicy Gminnej w Wiżajnach odbył się powiatowy Festiwal Piosenki Przedszkolaków pt. „Mama, tata i ja" pod patronatem Starosty Suwalskiego. Naszą szkołę reprezentowała czteroosobowa grupa w składzie: Anna Jeglińska, Alicja Chmielewska, Ewa Fałtynowicz i Bartosz Krzesicki. Wszyscy uczestnicy doskonale poradzili sobie na scenie. Alicja Chmielewska w kategorii soliści zajęła lll miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Karolina Barszczewska, Celina Barszczewska

• „CAPTURE THE LIFE” - eTWINNING

• Od grudnia 2021 r. jedenaścioro uczniów klasy VII Szkoły Podstawowej w Bakałarzewie uczestniczy w projekcie pn. „Capture the Life” na platformie eTwinning i realizuje zadania rozwijające umiejętność posługiwania się językiem angielskim, wykorzystywania narzędzi cyfrowych do komunikowania się i tworzenia prezentacji oraz kreatywność i współpracę w zespole międzynarodowym. W projekcie biorą udział również uczniowie z  Turcji i Portugalii i Włoch i wraz z naszymi uczniami wykonują wspólnie zadania przy wykorzystaniu dokumentów na dysku google. Jest to bardzo ciekawe przedsięwzięcie, zwłaszcza, że proponuje różnorodność działań  i daje możliwość ich wykonania w kreatywny sposób.

Na samym początku projektu uczestnicy mieli za zadanie zaprojektować logo projektu w aplikacji Canva. Kolejnym wyzwaniem było wykonanie plakatów zawierających zasady bezpieczeństwa w Internecie. Na padlecie uczniowie prezentowali siebie, swoje miejscowości, w których mieszkają i szkołę, do której uczęszczają oraz pisali komentarze pod postami uczestników projektu z innych krajów. W dalszej części projektu uczestnicy wymyślali gry z przyszłości oraz nagrawali filmiki z instrukcjami do gier, w które się gra obecnie i w które grało się w przeszłości. Nasi uczniowie zagrali również w gry popularne w innych krajach partnerskich i zmontowali film na którym grają w “Hot Potato” – grę popularną w Portugalii.

W tym projekcie uczestnicy nauczyli się korzystać z nowych aplikacji i programów takich jak: padlet, Canva, Zoom oraz Mentimeter. Dla uczniów naszej szkoły była to niesamowita przygoda, którą na pewno zechcą powtórzyć.

Since December 2021, eleven students of the 7th grade of the Primary School in Bakałarzewo have been participating in the project entitled "Capture the Life" on the eTwinning platform and have carried out tasks developing English language skills, using digital tools for communication and creating presentations, as well as creativity and cooperation in an international team. Students from Turkey, Portugal and Italy also take part in the project, and together with our students they perform tasks together using documents on the google drive. It is a very interesting undertaking, especially as it offers a variety of activities and gives the opportunity to carry them out in a creative way.

At the very beginning of the project, the participants were asked to design a logo for the project in the Canva app. Another challenge was to prepare posters containing Internet safety rules. On the paddle, the students presented themselves, their places of residence and the school they attend, and they wrote comments on the posts of project participants from other countries. Later on in the project, participants invented future street games from the future and recorded video tutorials for games that are currently played and that were played in the past. Our students also played games popular in other partner countries and they have made a video of them playing "Hot Potato" - a game popular in Portugal.

In this project, participants have learned to use new applications and programs such as: Padlet, Canva, Zoom and Mentimeter. It was an amazing adventure for the students of our school, which they will definitely want to repeat.

Marta Traczkowska