• DZIEŃ RODZINY- PIKNIK KLASY 1 „A”  i  1 „B”

• 26 maja br. uczniowie klasy I”A” i I”B” wraz z rodzicami i wychowawczyniami   wybrali się na piknik. Było to wyjątkowe spotkanie, podczas którego dzieci śpiewały piosenki.  Na pikniku zorganizowanym w GOKu, nie zabrakło ogniska i pieczonych kiełbasek oraz słodkich przekąsek. Jedną z atrakcji był wóz strażacki którym przyjechał tata Wojtka. Słoneczna pogoda wprawiła wszystkich  w  doskonały humor.  Wspólnie spędzony czas minął bardzo przyjemnie.

Wychowawczynie:  Alicja Urynowicz

Aleksandra Staszewska

• ,,Uszyj'' swojej kreatywności, bo przecież małe cosie rodzą się w głowie.”

• Warsztaty krawieckie klasy I „B”

Kolorowe tkaniny i dzianiny, guziki, koronki i nici w połączeniu z wyobraźnią dają nieograniczone możliwości kreowania. W poniedziałek 22 maja klasa I „b” wraz z Panią Pauliną Szwejser i Panią Asią Buziuk ( nasze kochane  mamy ) spędziliśmy cudowny dzień w szkolnej pracowni krawieckiej. Wyobraźnia młodych projektantek i projektantów była nieograniczona 😊 ( może jednak była troszeczkę ograniczona przez wychowawczynię 😊😊😊). Dzieci uczyły się odrysowywać od szablonów, wycinać materiał nożyczkami i szyć na maszynie. Nauka szycia pomaga rozwijać zdolności motoryczne np. praca dłońmi, aby odpowiednio utrzymać materiał, czy też precyzyjne posługiwać się nożyczkami. Szycie również pobudza wyobraźnię – prawidłowe łączenie elementów wykroju, zmusi dziecko do skupienia się na swojej pracy i przemyślenia kolejnych wykonywanych kroków.

Uszyliśmy cudowne prace na wyjątkową okazję. Zapraszam do obejrzenia naszej fotorelacji.

Wychowawczyni Alicja Urynowicz

• Dzień Ziemi

• Z okazji Dnia Ziemi, na zaproszenie pani Pauliny Ratomskiej, do naszej szkoły zawitali nietuzinkowi goście - pan Adam Gełdon, leśnik z Nadleśnictwa Spychowo, oraz jego wierny towarzysz Amarok. Uczniowie klas IV – VIII mieli okazję wysłuchać bardzo interesujących opowieści o wilkach, ich zwyczajach oraz przygodach związanych z ich tropieniem. Pan Adam opowiadał również o programie “Nocuj w Lesie”, przygotowanym przez Lasy Państwowe i poruszył zagadnienia związane z bushcraftem. Uczniowie mogli rozwiesić hamak, dowiedzieć się jak bezpiecznie rozpalić ogień czy przygotować obozowisko. To był dzień pełen emocji. Dziękujemy Panu Adamowi oraz Amarokwi za wizytę.