• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”

• W dniu 28 kwietnia w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach został przeprowadzony Turniej  Wiedzy Pożarniczej  pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”

Szkołę Podstawową im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie w turnieju reprezentował Kacper Żukowski z kl. VIII oraz Gabriel Iwanowski z klasy IV.

W kategorii klas I – IV, zwycięzcą całego turnieju na etapie powiatowym został nasz uczeń Gabriel Iwanowski. Tym samym awansował do turnieju wojewódzkiego, który odbędzie się maju. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju i serdecznie gratulujemy Gabrielowi Iwanowskiemu zwycięstwa.

Turniej został zorganizowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach przy współudziale Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Suwałkach.

Mirosław Surmacz

• Leśna szkoła z klimatem

• 20 kwietnia 2022 klasa VI wzięła udział w programie „Leśna szkoła z klimatem”. Program ma na celu podniesienie świadomości prośrodowiskowej  poprzez działanie i kontakt z przyrodą.

W ramach tego projektu sadziliśmy świerki w okolicy Matłaku oraz mieliśmy zajęcia z panią W. Kwietniak z Nadleśnictwa Olecko. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca leśników, jak mądrze korzystać z lasu oraz poznaliśmy różne ciekawostki o roślinach  i zwierzętach żyjących w lesie. Nasze spotkanie zakończyliśmy ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.

Chcielibyśmy podziękować pracownikom Nadleśnictwa Olecko szczególnie pani W. Kwietniak i panu M. Waraksie za możliwość uczestnictwa w tych zajęciach.

T. Kulesza i D. Juszkiewicz

• Życzenia Wielkanocne

• Drodzy Przyjaciele naszej Szkołyniech radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej miłości i niezłomnej wiary! Niech siła ducha towarzyszy Wam w trudzie każdego dnia, a radość serca w czasie zasłużonego odpoczynku.

Życzy cała społeczność Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie.

• Rozstrzygnięcie konkursu ,,Wielkanocna pisanka’’

•     Święta tuż, tuż… Dzieci z oddziału przedszkolnego w naszej szkole wzięły bardzo licznie udział w konkursie plastycznym ,,Wielkanocna pisanka’’. Prace konkursowe prezentowały wysoki poziom były różnorodne i pomysłowe. Każda z wykonanych prac cechowała się ogromną kreatywnością dlatego wybór tych zasługujących na miano najpiękniejszych był niezwykle trudny. Prace konkursowe zostały ocenione w dwóch kategoriach wiekowych:

3- 4 latki

1. Natalia Milewska

2. Oliwia Sejnowska

3. Nadia Brodowska

5- 6 latki

1. Lena Brodowska

2. Patrycja Uszak

3. Magda Wasilewska

Komisja nagrodziła 6 najlepszych prac. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody w postaci drobnych upominków i pamiątkowych dyplomów. Wykonanie prac plastycznych sprawiło wiele radości oraz wprowadziło atmosferę zbliżających się świąt.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy pomysłowości oraz dziękujemy za udział w konkursie i zaangażowanie.

Milena Milewska

• Drużyna Ekowojowników

•

W projekcie „Drużyna Ekowojowników” bierze udział 31 nauczycieli ze szkół z całej Polski, m.in. klasa IIIb ze Szkoły Podstawowej w Bakałarzewie. Projekt trwa od kwietnia do czerwca 2022r. W ramach działań projektowych tworzymy ozdoby wielkanocne i ekologiczne logo, obchodzimy Dzień Ziemi, podziwiamy piękno najbliższej okolicy w czasie wycieczki, a także wspólnie z uczniami tworzymy e-komiks i akrostych. Za nami już dwa działania projektowe, uczniowie stworzyli piękną ozdobę wielkanocną, którą wysłali w ramach prezentu do innej szkoły oraz skonstruowali przestrzenne logo projektu, na które odbędzie się głosowanie uczniów ze szkół projektowych.

Wychowawca: Katarzyna Skarżyńska

•   Dzień Pizzy – warsztaty kulinarne w III b

•        W ramach warsztatów kulinarnych uczniowie z klasy 3b wcielili się w rolę kucharzy. Tym razem ich zadaniem było samodzielne przygotowanie pysznej i zdrowej pizzy. Na zajęciach dzieci miały okazję samodzielnie przygotować ciasto na pizzę oraz wszystkich dodatków, które kładzie się na pizzę. Jak przystało na prawdziwych szefów kuchni z przygotowaniem pizzy uczniowie poradzili sobie znakomicie. Dzięki warsztatom kulinarnym uczniowie nabywają nawyki racjonalnego i zdrowego odżywiania się, a także umiejętności wzajemnej współpracy. Wspólne przyrządzanie posiłków jest okazją do wzmocnienia przyjaźni między dziećmi.

Katarzyna Skarżyńska

• Wycieczka do Warszawy kl. VIII b

• W dniu 24.03.2022r. uczniowie kl. VIIIb uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej  do Warszawy z projektu „Szkoła dla Innowatora”.

Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania budynku Centrum Nauk Biologiczno- Chemicznych. Następnie podzieleni na grupy udaliśmy się do nowoczesnych laboratoriów, gdzie mogliśmy być świadkami różnych procesów chemicznych, m.in. przeprowadzenie eksperymentu metodą chromatografii. Kolejnym punktem naszego programu było wysłuchanie wykładu na temat techniki spektroskopowej obserwacji lokalnych pól magnetycznych wokół jąder atomowych. Wrażenia uczestników tego projektu w ramach rozwoju kompetencji biologiczno-chemicznych  są niezapomniane. Nie tylko pogłębili swoją wiedzę, ale i zainteresowania.

Wycieczka zakończyła się wjazdem na najwyższy budynek w stolicy – Pałac Kultury i Nauki. Do domu wróciliśmy szczęśliwi, ale zmęczeni.

Justyna Sidor