• Warsztaty ceramiczne

• Dyrekcja i nauczyciele uczestniczyli w warsztatach ceramicznych, które przeprowadziła pani Agnieszka Malczewska. Uczestnicy dowiedzieli się czym jest glina, jak ją można formować, co to jest szkliwienie, na czym polega wypalanie, jak należy używać pieca (szkoła zakupiła specjalny piec kręgowy do wypału prac z gliny). Dla wszystkich było to nowe doświadczenie, ale bardzo ciekawe. Praca z gliną pozwoliła zastosować w praktyce poznane techniki i metody pracy. Sprawiła także wiele przyjemności. Była doskonałą okazją na wykazanie się pomysłowością. Pozwoliła na relaks i miłe, wspólne spędzenie czasu. Zdobytą wiedzę nauczyciele wykorzystają na swoich zajęciach oraz zajęciach z ceramiki, które mają odbywać się w naszej szkole po wakacjach.