• Koncertowanie przy choince

          • Koncert kolęd w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego umilił nam ostatni dzień w szkole przed feriami. Mogliśmy usłyszeń takie utwory jak: „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, a także angielski repertuar: „Last Christmas” i „Jingle bells”. Serdecznie dziękujemy wszystkim członkom zespołu i widowni za stworzenie sympatycznej atmosfery.

            Marta Traczkowska

          • Podsumowania działań mPotęgi

          • W ramach podsumowania działań mPotęga „Tajemniczy świat brył” uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie wzięli udział w wykładzie w Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki przy Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu w Białymstoku. Dr Anna Rybak przeprowadziła warsztaty dotyczące geometrii przestrzennej. Nasi uczniowie odkrywali wzór Eulera dla wielościanów wypukłych opisujący zależność między liczbą wierzchołków, ścian i krawędziami wielościanu. Dowiedzieli się, co łączy żywioły: ogień, powietrze, wodę i ziemię z bryłami platońskimi. Rozwiązywali zagadkę Pana Eulera z 1741 roku o Mostach królewieckich: czy można przejść kolejno przez wszystkie mosty tak, żeby każdy przekroczyć tylko raz.

            Następnym punktem wyjazdu do Białegostoku była wizyta w Epi-Centrum Nauki Białystok. Uczniowie na Wystawie Głównej znaleźli stanowiska z takich dziedzin jak: optyka, transport, telekomunikacja, medycyna, automatyka, robotyka, mechanika oraz wiele innych. Uczniowie przenieśli się do świata nauki przez  doświadczenie.

            „Projekt dofinansowała Fundacja mBanku”.

            Koordynator: Anna Traczkowska

             

          • Wyjazd do Francji w ramach programu Erasmus+ - rekrutacja

          • REGULAMIN REKRUTACJI

             

            do działań w ramach grupowej mobilności uczniów (wyjazdu zagranicznego)

            w przedsięwzięciu pn.Małe kroki do wielkich zmian”

            o numerze: 2022-1-PL01-KA122-SCH-000078086

            realizowanego w ramach Programu ERASMUS+

             

            § 1

            Postanowienia ogólne

            1. Przedsięwzięcie „Małe kroki do wielkich zmian”, w ramach którego planowana jest grupowa mobilność uczniów (wyjazd zagraniczny) ucznia/uczennicy, finansowane jest ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus +.
            2. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Szkołę Podstawową  im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie.
            3. W grupowej mobilności odbywającej się w kwietniu 24.04. 2023r. – 28.04. 2023r. weźmie udział grupa 10 (słownie: dziesięciu) uczniów wraz z 3 opiekunami.
            4. Celem głównym odbywającej się w ramach przedsięwzięcia mobilności będzie wzmacnianie kompetencji komunikacyjnych w języku˛ angielskim, wspieranie rozwoju przekrojowych kompetencji kluczowych, poruszanie ważnych społecznie tematów, a szczególnie tych kształtujących świadomość ekologiczną uczniów.
            5. Uczeń biorący udział w mobilności nie ponosi kosztów finansowych w związku z jej realizacją. Koszty uczestnictwa w mobilności ponadnarodowej ucznia pokrywa Szkoła Podstawowa  im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie. Środki finansowe pochodzą z przedsięwzięcia  „Małe kroki do wielkich zmian”, w ramach którego planowana jest grupowa mobilność finansowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus +.

            § 2

            Zakres wsparcia

            1. W ramach Projektu wsparciem zostanie objętych 10 uczniów i uczennic kształcących się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie w klasach: szóstych,  siódmych i ósmych.
            2. Uczestnicy Projektu, zostaną zakwalifikowani do udziału w mobilności na podstawie procedury rekrutacyjnej, przeprowadzonej przez Komisję Rekrutacyjną, w skład której wejdą przedstawiciele Szkoły.
            3. Udział w projekcie jest bezpłatny, wszystkie koszty związane z mobilnością, a także działania przygotowawcze są pokrywane przez Szkołę.
            4. Czas trwania mobilności dla jednego uczestnika wynosi 5 dni oraz maksymalnie jeden dzień bezpośrednio przed rozpoczęciem okresu zajęć merytorycznych oraz maksymalnie jeden dzień następujący bezpośrednio po zakończeniu okresu zajęć merytorycznych przeznaczonych na podróż.
            5. Jako okres mobilności rozumie się czas trwania zajęć merytorycznych realizowanych podczas trwania wyjazdu zagranicznego. `
            6. Zajęcia merytoryczne realizowane w ramach projektu będą odbywały się od poniedziałku do piątku w wymiarze 6-8h dziennie, w dniach 24.04.2023r.  – 28.04.2023 r.
            7. W ramach mobilności dodatkowe 2 dni zostaną wykorzystane na podróż do i z Francji (wymienione w § 2 pkt.4)
            8. Podczas zajęć merytorycznych uczniowie SP w Bakałarzewie będą realizować założony program merytoryczny wspólnie z uczniami Szkoły Partnerskiej z Autun we Francji.

            § 3

            Komisja Rekrutacyjna

            1. Na     potrzeby     projektu     zostanie      powołana     Komisja      Rekrutacyjna     składająca     się z Przewodniczącego Komisji oraz dwóch jej członków.
            2. W skład komisji rekrutacyjnej wchodzić będzie: Sekretarz szkoły jako Przewodniczący Komisji i dwoje nauczycieli.
            3. Do zadań Komisji Rekrutacyjnej należeć będzie: ogłoszenie naboru do projektu, udzielanie informacji na temat rekrutacji i projektu, weryfikacja złożonych zgłoszeń, stworzenie listy zakwalifikowanych, listy rezerwowych oraz w razie konieczności przeprowadzenie rekrutacji uzupełniającej, a także rozpatrywanie odwołań od wyników rekrutacji.
            4. W kwestiach spornych związanych z prowadzeniem naboru uczestników decyzję podejmuje Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej.

            § 4

            Rekrutacja Uczestników

              1. Uczestnicy zostaną zakwalifikowani do udziału w projekcie na podstawie procedury rekrutacyjnej.
              2. Do projektu zostanie zakwalifikowanych 10 osób, które uzyskały największą liczbę punktów.
              3. W przypadku, kiedy  dwie  osoby  uzyskają  tę  samą  liczbę  punktów  w  procesie  rekrutacji o zakwalifikowaniu kandydata do projektu zadecyduje losowanie podczas posiedzenia Komisji.
              4. W rekrutacji wziąć mogą udział uczniowie i uczennice klas VI a, VI b, VII i VIII Szkoły Podstawowej w Bakałarzewie.
              5. Wszyscy uczestnicy mają równe prawo dostępu do informacji.
              6. Informacje o naborze, a także wszystkie niezbędne załączniki zostaną umieszczone na stronie internetowej Szkoły oraz będą dostępne w sekretariacie Szkoły.
              7. W trakcie trwania rekrutacji informacji oraz wsparcia udzielają uczniom Członkowie Komisji Rekrutacyjnej.
              8. Procedura rekrutacyjna trwa od 19.01.2023 do 08.02.2023r. do godz. 13.00.
              9. W trakcie trwania procedury rekrutacyjnej kandydaci na uczestników projektu mogą składać dokumenty rekrutacyjne w sekretariacie Szkoły.
              10. Rekrutacja  do   projektu  będzie  się  odbywać  z  uwzględnieniem   zasady  równości  szans   i niedyskryminacji oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn.
              11. Udział ucznia/uczennicy z niepełnosprawnością będzie brany szczególnie pod uwagę w procesie rekrutacji.
              12. Chęć udziału w projekcie uczeń zgłasza poprzez złożenie w sekretariacie Szkoły „Karty Zgłoszenia Ucznia do Mobilności”  stanowiące załącznik do Regulaminu.
              13. Karta Zgłoszenia Ucznia do Mobilności jest do pobrania w sekretariacie szkoły. Aby „Karta Zgłoszenia Ucznia do Mobilności” została rozpatrzona przez Komisję muszą zostać wypełnione wszystkie wymagane pola, dokument musi zostać również opatrzony podpisem kandydata oraz jego opiekuna prawnego/opiekunów prawnych.
              14. Uczniowie   zobowiązani   są   do   przekazywania   prawdziwych   danych   w   dokumentach aplikacyjnych.
              15. Szczegółowe kryteria rekrutacji:
                1. Aplikować mogą uczniowie klas VI a, VI b,  VII, VIII chcący pogłębić umiejętności w zakresie posługiwania się językiem angielskim, pracować w międzynarodowej grupie, rozwijać umiejętności dotyczące technologii informacyjno-komunikacyjnych, zainteresowani tematyką ekologiczną; posiadający zgodę opiekunów na udział w mobilności
                2. Oceny będą przyznawane na podstawie weryfikacji merytorycznej części „Karty Zgłoszenia Ucznia do Mobilności”:
                  1. Kryterium bycia uczniem/uczennicą Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie – 1 pkt
                  2. Średnia ocen za I półrocze w roku szkolnym 2022/2023 – ocena x 2 – max 12 pkt.
                  3. Minimum bardzo dobra ocena zachowania na I półrocze roku szkolnego 2022/2023– ocena x 2 – max 12 pkt.
                  4. Ocena z języka angielskiego na I półrocze roku szkolnego2022/2023 – ocena x 2 – max 12 pkt.
                  5. Odpowiedział na pytania ankiety motywacyjnej (część C  pkt. 5a-c w „Karcie Zgłoszenia Ucznia do Mobilności”: 5a- 0-4; 5b-0-4; 5c-0-2; 5d- 0-2;5e -0-2 ) – max. 14 pkt
                  6. Podejmowane działania w szkole (aktywność w życiu szkoły, SU, koła zainteresowań, wolontariat, sport itp.) - max 5 pkt
              16. Komisja Rekrutacyjna przyznaje punkty według wyżej wymienionych kryteriów po analizie zgłoszenia ucznia. (Max. liczba punktów do zdobycia – 56 pkt.)

            § 5

            Lista osób zakwalifikowanych oraz procedura odwoławcza

             

            1. Komisja Rekrutacyjna po przeanalizowaniu zgłoszeń tworzy listę rankingową, na której umieszcza 10 kandydatów/kandydatek zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz listę rezerwową.
            2. Wstępna lista osób zakwalifikowanych oraz lista rezerwowa zostaną udostępnione w sekretariacie Szkoły w następnym dniu roboczym po zakończeniu rekrutacji.
            3. Uczniowi, który złożył dokumenty aplikacyjne do projektu przysługuje możliwość wglądu do oceny Komisji Rekrutacyjnej po wcześniejszym  kontakcie z członkami Komisji.
            4. W przypadku niezakwalifikowania się uczestnika do Projektu, przysługuje mu prawo do wniesienia odwołania.
            5. Od decyzji Komisji przysługuje odwołanie do Dyrektora Szkoły. Odwołanie powinno zostać złożone w formie pisemnej nie później niż do trzech dni od dnia ogłoszenia wyników rekrutacji.
            6. Po przeprowadzeniu ewentualnej procedury odwoławczej Komisja Rekrutacyjna przedstawi ostateczną listę uczestników projektu.
            7. Ostateczna lista osób zakwalifikowanych oraz lista rezerwowa będą znajdowały się w Sekretariacie Szkoły.
            8. W przypadku, kiedy uczestnik zostanie zakwalifikowany na podstawie procedury rekrutacyjnej, może odstąpić od uczestnictwa w projekcie. Rodzice / prawni opiekunowie niezwłocznie informują o tym Komisję Rekrutacyjną w formie pisemnej.
            9. W przypadku rezygnacji lub niepodpisania umowy z zakwalifikowanym uczestnikiem na jego miejsce wchodzi kolejna osoba z listy rezerwowej z najwyższą ilością punktów uzyskanych     w procesie rekrutacji.
            10. Lista osób zakwalifikowanych oraz lista rezerwowa będą na bieżąco aktualizowane przez Komisję Rekrutacyjną.
            11. W przypadku rezygnacji z udziału w projekcie po zakupie biletów lotniczych rodzic/prawny opiekun ponosi koszty związane z przebukowaniem biletów.

            § 6

            Terminarz rekrutacji

             

            Procedura rekrutacyjna trwa od 19.01.2023 r do 08.02.2023 r. do godz. 13.00.

            Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej 09.02.2023 r.

            Publikacja listy zakwalifikowanych kandydatów 09.02.2023 r.

            Publikacja ostatecznej listy uczestników mobilności 14.02.2023 r.

            Załączniki do Regulaminu Rekrutacji:

            Zał. 1 Karty Zgłoszenia Ucznia do Mobilności wraz z oświadczeniem uczestnika przedsięwzięcia