• Majowe święta

          •  

            We wtorek, 30 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji majowych świąt. Uczniowie przypomnieli nam ich historię. Wysłuchaliśmy słów papieża Jana Pawła II o wartości pracy ludzkiej, która według Wielkiego Polaka powinna być dobrem człowieka i dobrem jego społeczeństwa. Przypomnieliśmy historię barw narodowych oraz rolę symboli naszego państwa. Godło, flaga i hymn reprezentują imię Polski poza jej granicami, są wymownym znakiem naszych najcenniejszych wartości. Przypomnieliśmy także  okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie, a drugiej na świecie ustawy zasadniczej. To dzieło Sejmu Wielkiego pozostało na zawsze symbolem odrodzenia i próbą ratowania zagrożonego bytu państwowego. Wiersze i muzyka, która złożyła się na dzisiejszy apel miały za zadanie przypomnieć nam piękne, ale także trudne karty historii, by czerpać z nich siłę, mądrość i wartości inspirujące wiele pokoleń Polaków.

            Agnieszka Łaskowska, Marta Jaworowska

          • Światowy Dzień Książki w oddziałach przedszkolnych.

          • 23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych poznały etapy powstawania książki, przypomniały znaczenie różnorodnych słów takich jak: ilustrator, biblioteka, czytelnia, wydawnictwo. Przyswoiły zasady szanowania książek, odwiedziły też szkolną bibliotekę z której zasobami zapoznała je pani Grażyna Ułanowicz- nasza bibliotekarka. Dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach a na koniec nauczyły się piosenki. Książki, które czytamy przenoszą nas do innego świata, uczą nowych rzeczy. Czytanie  to cudowny sposób na spędzanie wolnego czasu.          

             

                                                                                                                       Małgorzata Pietrewicz

                                                                                                                       Klaudia Nasewicz

                                                                                                                      Celina Barszczewska

          • XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Strofy Jana Pawła II”

          • 25 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej w Filipowie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Recytatorski pt. „Strofy Jana Pawła II” pod patronatem Starosty Suwalskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika „Martyria”.

            Celem konkursu była popularyzacja poezji św. Jana Pawła II, uwrażliwienie młodych ludzi na etyczne, dydaktyczne, patriotyczne i liryczne przesłanie poezji naszego Wielkiego Papieża Polaka, inspirowanie recytatorów do poszukiwań interpretacyjnych poezji Jana Pawła II, szerzenie kultury języka i piękna żywego słowa oraz rozwijanie aktywności twórczej.

            W konkursie wzięło udział 22 uczestników, uczniów klas VI-VIII ze szkół podstawowych w: Przerośli, Starym Folwarku, Słobódce, Bakałarzewie, Filipowie i Kaletniku. Każdy z uczestników wygłosił jeden wybrany utwór poetycki Karola Wojtyły.

            Komisja w składzie:

            1. Jolanta Kubrak – doradca metodyczny CEN w Suwałkach – przewodnicząca Komisji

            2. Barbara Cieśluk – Inspektor ds. kultury Starostwa Powiatowego w Suwałkach – członek Komisji

            3. Dorota Teresa Włodarska – nauczycielka – bibliotekarka ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku – członek Komisji

            wyłoniła następujących zwycięzców:

             

            I miejsce –                    Aleksander Słowikowski  (SP w Słobódce),

            II miejsce ex aequo –   Gabriela Romanowska (SP w Bakałarzewie),

                                                   Weronika Czarniewska (SP w Filipowie),

            III miejsce ex aequoKrzysztof Kruszko (SP w Bakałarzewie),

                                                  Kamila Zakrzewska (SP w Słobódce),

                                                  Anna Dubielewska (SP w Słobódce).

             

            Bardzo dziękuję naszym uczniom za zaangażowanie i czas poświęcony nauce, serdecznie gratuluję zarówno im, jak i rodzicom.

             

            Justyna Sidor

             

          • GUZIK Z PĘTELKĄ- WARSZTATY TWÓRCZEGO RĘKODZIEŁA KLASY II B

          •   W piątek 26 kwietnia 2024 roku w szkolnej pracowni krawieckiej uczniowie  klasy II B wraz z rodzicami uczestniczyli w zajęciach krawieckich prowadzonych pod kierunkiem Pani Alicji Urynowicz. Uczniowie z pomocą mam i nauczyciela wykonali kolorowe piórniki. Odrysowali od szablonów formy piórników i je wycieli , wszyli zamki i nakleili kolorowe aplikacje oraz  wykonali wiele innych czynności. Zostało jeszcze tylko wyposażyć piórniki w przybory 😊😊😊 ale to już Mamy naszych młodych krawców o to zadbają. Pochwalimy się naszą pracą w klasie. Emocji było co nie miara i  pracy jeszcze więcej a satysfakcja z wykonanej pracy nie do opisania.

                                                                                         

            Alicja Urynowicz

          • Czytamy dzieciom

          • Czytanie książek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie kształtując przy tym wrażliwość moralną. Dzieci poznają większy zasób słownictwa, potrafią lepiej się wysławiać i wypowiadać. Dlatego tak ważne jest inicjowanie, przez nas dorosłych, wspólnego czytania z dziećmi. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce i uczestnictwie w kulturze.

            Do grupy 3-latków zostali zaproszeni chętni rodzice, aby czytać dzieciom bajki i opowiadania. Akcja ta miała na celu kształcenie nawyków czytelniczych, rozwijanie zainteresowania książką, a także budowanie więzi między rodzicem a dzieckiem przy wspólnym czytaniu.

            Dziękujemy mamom za czytanie dzieciom i poświęcony czas.

            Ewelina Dąbrowska

          • Łączy nas pamięć. Akcja „Żonkile” 2024

          • 19 kwietnia 2024 roku przypada 81. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Aby upamiętnić to tragiczne wydarzenie i oddać hołd ofiarom getta warszawskiego – cywilom i bojownikom, uczniowie naszej szkoły przystąpili do akcji „Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Żydów Polskich „POLIN”. Uczniowie klas IV, V, VI obejrzeli animację pt. Było, nie ma, jest”. Dzięki niej  pogłębili wiedzę
             na temat kultury żydowskiej, która przenikała się przed wybuchem II wojny światowej z kulturą polską. Film dokumentalny pt. „Nie poddamy się. Życie i walka w getcie warszawskim” przybliżył natomiast im informacje na temat II wojny światowej oraz powstania w getcie warszawskim. Starsi uczniowie z klas VII i VIII zapoznali się
             z sylwetką Marka Edelmana, jednego z członków Żydowskiej Organizacji Bojowej
             i dowódcy powstania po śmierci Mordehaja Anielewicza. Reportaż Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem” w wersji filmowej pokazał młodzieży tragiczne losy mieszkańców getta i powstańców. Marek Edelman wyjaśnił, że getto miało świadomość całkowitej likwidacji, a walka bojowników pozwoliła im na „wybór sposobu umierania”. Po wojnie Edelman studiował medycynę i angażował się
            w działalność opozycyjną w okresie PRL- u, a także walczył o przestrzeganie praw człowieka. Zawsze powtarzał, że nie wolno być obojętnym na zło. Dzięki akcji uczniowie rozpowszechnili symbol żonkila jako znaku pamięci o tragicznym losie getta. Kwiaty te składał co roku Marek Edelman pod Pomnikiem Bohaterów Getta
            w Warszawie Pokazaliśmy także, że „łączy nas pamięć”, która jest wyrazem siły wspólnoty i pamięci  o zrywie bohaterów getta.

            Organizacja akcji: Agnieszka Łaskowska

          • Konkurs plastyczny „Woda – źródło życia”

          • W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie z klas 1-3 naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Aktywni błękitni – szkoła przyjazna wodzie”. W ramach działań projektowych 22 kwietnia br. w kl. 1-3 miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Woda – źródło życia”. Celem konkursu było: promowanie ochrony środowiska, szerzenie świadomości ekologicznej i życia w zgodzie z naturą, rozwijanie zainteresowań proekologicznych i promowanie talentów artystycznych, a także aktywizacja uczniów klas I-III szkół podstawowych do pogłębienia wiedzy na temat wody, jej znaczenia dla życia na ziemi, wykorzystania, potrzeby ochrony. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dowolną techniką plakatu przedstawiającego wodę jako źródło wszelkiego życia na Ziemi. Na konkurs wpłynęło 18 prac wykonanych w formie płaskiej i przestrzennej. Wybór tych najlepszych był niezwykle trudny. Jury postanowiło nagrodzić następujących uczniów: I miejsce – Marcelina Bilewicz (kl. 3b), II miejsce Ania Jeglińska (kl. 2a), III miejsce Antoni Buziuk (kl. 2b). Wyróżnienie otrzymali: Maria Pietrewicz oraz Franciszek Brodowski (oboje z kl. 1a). Laureaci oraz uczniowie wyróżnieni otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez RZGW w Białymstoku, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom oraz zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

            Aleksandra Staszewska (koordynator programu), Wiesława Kowalczuk - Kochanowska

          • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

          • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

            17 kwietnia w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Polscy Poeci Dzieciom”. Konkurs ten adresowany był do uczniów klas I- III z terenu powiatu suwalskiego. Spotkanie miało na celu promowanie młodych talentów, rozwijanie zdolności recytatorskich i popularyzację piękna i kultury języka polskiego. Tegoroczna edycja była poświęcona twórczości Ludwika Jerzego Kerna- dziennikarza, satyryka i autora tekstów piosenek oraz poety i autora wielu pięknych wierszy dla dzieci.

            Konkurs był okazją do realizacji marzeń artystycznych oraz umożliwił uczniom autoprezentację. Uczestnicy zaprezentowali wiersze, a ich wykonanie oceniało jury  biorąc pod uwagę dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.

            Jury konkursu w składzie:

            Barbara Cieśluk- Inspektor do Spraw Kultury w Starostwie Powiatowym w Suwałkach, Beata Niedźwiecka- bibliotekarz, pracownik Biblioteki Pedagogicznej w Suwałkach, Sylwia Ferenc- kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Bakałarzewie wyłoniło laureatów:

            W kategorii klas I:

            - I miejsce- Aleksandra Bobrowska - SP w Słobódce

            - II miejsce- Antonina Wałejko – SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach

            - III miejsce- Maria Zdybel – SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach

            Wyróżnienie- Zuzanna Sadłowska - SP im. M. Bakałarza w Bakałarzewie

            W kategorii klas II:

            - I miejsce- Aleksandra Mikstacka SP im. Jana Pawła II w Filipowie

            - II miejsce- Elena Prawdzik SP  im. św. Jana Pawła II w Raczkach

            - III miejsce- Aleksandra Pawłowska SP im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie

            Wyróżnienie- Natasza Janina Rączkowiak SP w Pawłówce

            W kategorii klas III:

            - I miejsce- Dominika Truchan SP im. Danuty Siedzikówny "Inki" w Jeleniewie

            - II miejsce- Magdalena Żukowska SP  im. św. Jana Pawła II w Raczkach

            - III miejsce- Zuzanna Rutkowska SP w Pawłówce

            Wyróżnienie- Eryk Motulewicz SP w Słobódce i Gabriela Marika Orłowska – SP im. Jana Pawła II w Filipowie

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałej recytacji, a także odwagi i chęci zaprezentowania się przed szerszą publicznością.

            Dziękujemy nauczycielom i rodzicom za doskonałe przygotowanie uczestników do konkursu. Zapraszamy do udziału  w przyszłym roku, w drugiej edycji  konkursu.

            Organizator : Magdalena Czapla

          • Międzynarodowy Dzień Ziemi

          • Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie kolejny raz wzięła udział w Międzynarodowym Dniu Ziemi w edycji #SprzątamyDlaPolski. W ramach obchodów nasi uczniowie wzięli udział w sprzątaniu Bakałarzewa oraz okolic głównych szlaków komunikacyjnych, a także terenów pobliskich terenów zielonych. Przedsięwzięcie miało na celu  podniesienie wśród uczniów świadomości ekologicznej oraz współodpowiedzialności za porządek i czystość w najbliższym otoczeniu. Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie w sprzątanie terenu naszej gminy.

          • Diecezjalny Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura.

          • Turniej Piłkarski Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Ełckiej odbył się w minioną sobotę (20.04) w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Łącznie w turnieju wzięło udział 18 drużyn z 12 parafii z naszej diecezji (ponad 150 ministrantów i lektorów). Gospodarzami byli ministranci i lektorzy wraz z rodzicami z parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Suwałkach.

            Uczniowie z naszej szkoły będący ministrantami w parafii św. Jakuba Apostoła w Bakałarzewie zajęli III miejsce.

            Serdecznie Gratulujemy zwycięstwa.

            Grupa I (ministranci do 5 klasy SP):

            I miejsce – parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach;
            II miejsce – parafia Matki Bożej Miłosierdzia w Piszu
            III parafia – parafia Chrystusa Zbawiciela w Wydminach

             

            Grupa II (ministranci i lektorzy z klas 6 – 8 SP):

            I miejsce – parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach
            II miejsce – parafia św. Anny w Gibach,
            III miejsce – parafia św. Jakuba Apostoła w Bakałarzewie;

             

            Grupa III (ministranci i lektorzy ze szkół średnich):

            I miejsce – parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach;
            II miejsce – parafia Chrystusa Zbawiciela w Wydminach
            III miejsce – parafia Jana Pawła II w Ełku.

            Opiekun Ministrantów Ks. Wojciech Pojawa.

          • Dzień Ziemi

          • W ramach obchodów Dnia Ziemi 11 kwietnia gościliśmy w naszej szkole pana Marcina Kostrzyńskiego. Jest on dziennikarzem i przyrodnikiem. Mogliśmy obejrzeć  z bardzo bliska życie zwierząt żyjących w Polsce i nie tylko. Poznaliśmy zwyczaje wilków, bocianów, lisów, dzików, niedźwiedzi i wielu innych gatunków.

            Dzięki takim spotkaniom nasi uczniowie mają niecodzienną możliwość obcowania z dzikim światem przyrody, co pogłębia ich wiedzę i wrażliwość.

            Teresa Kulesza

          • Konkurs ekologiczno-przyrodniczy

          • 20 marca w naszej szkole odbyło się ogłoszenie wyników konkursu ekologiczno- przyrodniczego. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas wczesnoszkolnych. Laureaci konkursu to Zuzia Aleksandrowicz z klasy III B, Wojciech Kozłowski z klasy II B, Natan Jankowski z klasy III A. Wyróżnienia otrzymały Lena Brodowska z klasy II A, Zuzia Sadowska z klasy I A i Martyna Krzywicka z klasy I B. 

              Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na potrzeby środowiska przyrodniczego, rozbudzanie zainteresowań ekologiczno- przyrodniczych, zachęcanie do zdrowej rywalizacji oraz promowanie szkolnej innowacji pedagogicznej: „ Szkolny ogród ekologiczny w zielone gramy”.

              Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

            Dziękujemy również Pani Małgorzacie Pietrewicz i Pani Klaudii Nasewicz za udział w komisji konkursowej.

             

             Alicja Urynowicz, Milena Milewska   

          • Lista przyjętych dzieci na rok szkolny 2024/2025 do Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Bakałarza w Bakałarzewie

          • Oddziały przedszkolne „Zerówka”

            1. Zofia Michałowska
            2. Igor Konopko
            3. Mikołaj Konopko
            4. Apolonia Pawłowska
            5. Hanna Dąbrowska
            6. Julian Antoniak
            7. Kuba Banaszewski
            8. Emilia Bobowicz
            9. Nadia Brodowska
            10. Miłosz Czarniecki
            11. Maciej Czuper
            12. Zofia Ferenc
            13. Antoni Gajewski
            14. Krystian Górny
            15. Bożena Kapuścińska
            16. Marta Kimera
            17. Filip Kulik
            18. Aleksander Martynko
            19. Gabriel Mikołajczyk
            20. Kornel Milewski
            21. Zuzanna Naumowicz
            22. Zuzanna Romanowska
            23. Adam Rowiński
            24. Justyna Stankiewicz
            25. Liwia Syper
            26. Milena Szymańska
            27. Antoni Tadejko
            28. Kornel Wijas
            29. Piotr Woronko
            30. Oskar Kalicki

            Oddział 5 latków grupa A

            1. Zuzanna Olszewska
            2. Nadia Jaszczurowska
            3. Lena Sucharzewska
            4. Paulina Kaplińska
            5. Magda Uszak
            6. Kazimierz Pietrzeniuk
            7. Aleksander Drażba
            8. Julia Jurewicz
            9. Weronika Gajewska
            10. Kajetan Naumowicz
            11. Igor Brodowski
            12. Mikołaj Rusanowski
            13. Hanna Grajewska-Gągła
            14. Piotr Kozłowski
            15. Jadwiga Kisielewska
            16. Iga Jabłońska
            17. Milena Kozłowska

            Oddział 5 latków grupa B

            1. Maria Mozajło
            2. Paulina Dwojakowska
            3. Wiktoria Jankowska
            4. Ewelina Baron
            5. Michalina Walendzewicz
            6. Michał Domin
            7. Antoni Dzik
            8. Igro Życzkowski
            9. Natalia Brogowska
            10. Natasha Chmielewska
            11. Oliwia Chlebus
            12. Filip Plaga
            13. Oliwia Pietrewicz
            14. Antoni Kochanowski
            15. Maja Krankowska
            16. Hanna Nirtubyć
            17. Lena Kaszuba

            Oddział 4 latków

            1. Klaudia Półtorak
            2. Michalina Żań
            3. Lena Brodziewska
            4. Oskar Brzęk
            5. Teodor Miłowicki
            6. Ema Bujdasova
            7. Anastazja Gorlo
            8. Gabriela Kruszniewska
            9. Franciszek Jeleniewicz
            10. Diana Ciszewska
            11. Łukasz Rutkowski
            12. Oliwia Olenkiewicz
            13. Leon Martynko
            14. Mikołaj Karmiłowicz
            15. Zuzanna Wasilewska
            16. Leon Kapuściński
            17. Filip Chlebus
            18. Michalina Cimochowska
            19. Ignacy Szymczyk
            20. Julia Sadłowska
            21. Antoni Staszewski
            22. Antoni Golub
            23. Zuzanna Konopko
            24. Artur Tomkiewicz
            25. Alicja Gajewska

            Oddział 3 latków

            1. Emilia Kurlapska
            2. Dominika Olszewska
            3. Tadeusz Domel
            4. Aleksander Dąbrowski
            5. Antoni Kaszuba
            6. Antoni Sokołowski
            7. Antoni Mentel
            8. Antoni Kapuściński
            9. Oliwia Woronko
            10. Antoni Milewski
            11. Aleksandra Gajewska
            12. Lena Domin
            13. Franciszek Czarniecki
            14. Zuzanna Chlebus
            15. Marcel Grabek
            16. Piotr Golub
            17. Mikołaj Wijas
            18. Alicja Gajewska
            19. Nadia Szymańska
            20. Paweł Czajkowski
            21. Antoni Kapusta
            22. Kacper Stefański
            23. Franciszek Matuszkiel
            24. Nikodem Jaszczurowski

             

             

          • Szkolny Przegląd Wierszy dla Dzieci

          • 22 marca br. w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Wierszy dla Dzieci. W tym roku tematem przewodnim była przyroda. Uczniowie z oddziałów „0” oraz klas 1-3 zaprezentowali utwory znanych i mniej znanych polskich poetów. Nie zabrakło wierszy o wiośnie, lecie, a także o zwierzętach czy roślinach. Niektórym młodym artystom towarzyszyły rekwizyty i strój sceniczny. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał książkę oraz pamiątkowy dyplom. Gratulujemy wszystkim dzieciom pięknych występów, a także odwagi i chęci zaprezentowania się przed szerszą publicznością. Zapraszamy do udziału w przeglądzie w przyszłym roku szkolnym.

            A. Staszewska, K. Skarżyńska

          • Warsztaty wielkanocne dla dzieci i rodziców w kl. 2A

          • 25 marca br. w klasie 2A zorganizowane zostały warsztaty wielkanocne dla dzieci i rodziców.  Prawdziwe cuda wyszły spod rąk uczestników zajęć. Efekty okazały się lepsze od spodziewanych. Patrząc na wytwory pracy, śmiało można stwierdzić, że mamy utalentowanych uczniów,  a także rodziców. Gipsowe, styropianowe oraz drewniane ozdoby świąteczne można było zakupić na szkolnym kiermaszu. Warsztaty przebiegły w przyjemnej atmosferze, były okazją do wzajemnej integracji, a także wprowadziły w radosny przedświąteczny nastrój. Dziękuję wszystkim obecnym, zarówno dzieciom, jak i rodzicom za ten wspólnie miło spędzony czas.

            Wychowawczyni, A. Staszewska

          • Tradycja pieczenia mazurków 🙂

          •     25 marca, pod opieką wychowawczyni i rodziców, uczniowie klasy II B mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych świątecznych mazurków. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i radością wałkowały ciasto i wycinały mazurki w kształcie pisanek i królików. Tak przygotowane mazurki trafiły do piekarnika gdzie pod okiem rodziców zostały upieczone. Następnie mając do dyspozycji mnóstwo polewy czekoladowej, lukru, bakalii i ozdób, dzieci dekorowały swoje wypieki. Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każdego mazurka według swojego pomysłu. Zapach piekących się mazurków wypełnił całą szkołę, zachęcając do ich kupna na kiermaszu szkolnym gdzie trafiły nasze mazurki.

                Zabawa była znakomita, a fantazja uczniów oraz ich kreatywność w tworzeniu dekoracji na mazurkach niejednokrotnie zaskakiwała. Wielkie podziękowania należą się rodzicom uczniów za ich poświęcony czas, pomoc i organizację tych warsztatów. Pieczenie mazurków sprawiło dzieciom wielką radość , a jednocześnie w sposób miły, kreatywny i praktyczny wprowadziło nas w atmosferę zbliżających się świąt.

             

                                                                                                     Alicja Urynowicz

          • Dzień wiosny

          • Wiosna zagościła w naszej szkole. Powitaliśmy ją najlepiej jak umiemy. Za nami dzień pełen wrażeń. Mieliśmy możliwość wcielenia się w rolę naszych nauczycieli i poprowadzić lekcje z wybranych przedmiotów. Praca to niełatwa ale i satysfakcjonująca. Tego dnia mogliśmy się też wykazać naszą pomysłowością i kreatywnością. Spakowaliśmy się…nie w plecaki, a w to, co wpadło w nasze ręce. Część z nas ubrała się w przepiękne wiosenne stroje. Wszystko to mogliśmy zaprezentować naszym nauczycielom, koleżankom i kolegom.

            Marta Jaworowska

             

          • Matematyczny „1 z 10” klas V-VI w naszej szkole

          • W pierwszy dzień wiosny, 21 marca odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „1 z 10” klas V-VI. Do konkursu przystąpiło 10 uczniów klas V-VI wyłonionych w drodze pisemnych eliminacji. Konkurs był wzorowany na telewizyjnym konkursie 1 z 10. Zgodnie z regulaminem konkursu, uczestnicy otrzymali trzy szanse, które oznaczone były paskami brystolu przy ich stolikach. Pytania były czytane uczniom w takiej kolejności, w jakiej wylosowali oni miejsca przy stolikach. Błędna odpowiedź lub jej brak powodowała utratę jednej szansy. Utrata trzeciej szansy kończyła grę danego ucznia.

            Do etapu III zakwalifikowanych zostało trzech uczniów, którzy zachowali swoje szanse. Po wyczerpaniu przygotowanych pytań, zwycięzcą została uczennica, która zachowała więcej szans niż przeciwnik.

            Zwycięzcami konkursu zostali:

            Magdalena Jeglińska (uczennica klasy 5a) - I miejsce

            Ignacy Skarżyński (uczeń klasy 6) - II miejsce

            Jakub Sadowski (uczeń klasy 6) - III miejsce

            Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu wiedzy matematycznej „1 z 10” gratulujemy i życzymy, aby kolejne matematyczne sukcesy się im mnożyły.

            Anna Traczkowska

          • Warsztaty z makramy w klasie 2A

          • 12 marca br. sala lekcyjna klasy 2A zamieniła się w pracownię warsztatową. To wszystko za sprawą inicjatywy i zaangażowania p. Agaty Kapuścińskiej, mamy Krzysia z naszej klasy, która tego dnia poprowadziła zajęcia z makramy dla uczniów klasy 2A oraz ich rodziców.  Dla niektórych było to pierwsze zetknięcie z tego typu formą rękodzieła. Podczas warsztatów powstały breloczki oraz listki ze sznurków, które będzie można zakupić na kiermaszu wielkanocnym w naszej szkole. Makrama pobudza wyobraźnię, uczy cierpliwości oraz wyrabia zmysł artystyczny. Zajęcia okazały się  doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz zacieśniły współpracę z rodzicami. Składam serdeczne podziękowania dla p. Agaty za poświęcony czas i inspirujące warsztaty.

            Aleksandra Staszewska